מפת חופש הנישואין בעולם

עובדות, מספרים וסיפורים

 • סרטון חופש נישואין סרטון חופש נישואין

  למעלה מ 600,000 ישראלים אינם יכולים להינשא בארץ, על מיליונים כופה המדינה להינשא ברבנות בניגוד לרצונם.

  אם אתם רוצים להבין את היקפו וחשיבותו של אתגר חופש הנישואין בישראל, צפו בסרטון שלנו "תנו להתחתן בארץ הזאת". האזינו וראו את הזוגות, המומחים, הסלבריטאים והנתונים.

  אנו מזמינים אתכם לחתום על הקריאה למנהיגי המפלגות האזרחיות בישראל לקדם חופש נישואין כמו בכל שאר הדמוקרטיות הנאורות בעולם - https://bit.ly/2MxNLfB

  30/6/2019

 • הסיפור של שלומי וליאורהסיפור של שלומי וליאור

  כשפגשתי את ליאור, בת הזוג השלי, לא ידענו הרבה על מוסד הרבנות ובכלל על הדרכים להינשא במדינת ישראל. לאחר שעברתי קורס בדיני משפחה במסגרת התואר שלי במשפטים - החלטנו באופן חד משמעי שאנחנו לא נכבד את מוסד הרבנות בחתימתנו. כן, הדבר גרם להרמת מספר גבות ואפילו להפעלת לחצים קלים, אבל בסופו של דבר, בתמיכת רוב המשפחה שלנו, עמדנו בפרץ וערכנו חופה מדהימה שכתבנו בעצמנו, חופה שמשלבת בין חדש לישן, בין המסורת לבין הערכים שלנו - בדיוק כפי שרצינו ולשביעות רצון חלק גדול מהמשפחות.

  15/10/2017

 • הסיפור של עדיהסיפור של עדי

  לי היה ברור, עוד הרבה לפני שפגשתי את בחיר ליבי, שברבנות אני לא מתחתנת. כל שלב בתהליך הזה היה נראה בעיני משפיל לחלוטין - השקרים שצריך לספר לרבנים לגבי אורח החיים החילוני שלנו, הטבילה במקווה בעירום מול אישה זרה, החתימה על שטר הקניין (הכתובה) בו אבי ובן זוגי מחליטים בכמה כסף הם סוחרים בי, ולבסוף, טקס החתונה כשפניי מכוסות והשפתיים סגורות, שחלילה לא אומר מילה. חתונה היא בעיני טקס של איחוד, של אהבה אמיתית, מכבדת ושוויונית, ובחרתי בן זוג שחולק איתי את אותן האמונות. הוא מכבד ומעריך אותי כאדם השווה לו, ולכן אינו מסכים שארגיש מושפלת בשום יום בחיי, וגם לא ביום החתונה שלי.

  15/10/2017

 • הסיפור של שלמההסיפור של שלמה

  הנה שאלה: אם יוודע לנו שעסק כלשהו מפלה לרעה קבוצת בני אדם – לדוגמא כהי עור, מזרחים, ערבים, יהודים, או נניח ... נשים – האם נרצה לקנות ממנו משהו או לתמוך בו, באופן ישיר או עקיף? אז איך זה שחתונה ברבנות, המפלה נשים על כל צעד ושעל, זה דבר שפתאום מקובל על כולם?

  16/7/2017

 • כמה עולה להתחתן בישראל?כמה עולה להתחתן בישראל?

  אמנם אנחנו חיים במדינה מערבית ודמוקרטית, אבל בכל הקשור לנישואין ישראל נמצאת כמעט באותה שורה עם מדינות כמו לוב ואיראן. מה יכול לעשות זוג שאינו מעוניין או אינו יכול להתחתן ברבנות? כל התשובות כאן

  12/2/2017

 • ברית הזוגיות: 120 זוגות בשש שניםברית הזוגיות: 120 זוגות בשש שנים

  החוק המאפשר לחסרי דת להתחתן בישראל אושר ב-2010, אבל לפי נתונים שחשפה חדו"ש לחצי המפלגות החרדיות מנעו ממנו להפוך לצעד ראשון בדרך למיסוד הנישואים האזרחיים במדינה

  11/12/2016

 • הסיפור של גליתהסיפור של גלית

  זוכרים/ות שהיינו ילדים סיפרו לנו שאם בן שם לך טבעת, יש עדים מסביב והוא אומר לך: הרי את מקודשת לי .. זה מספיק בשביל להיות נשואים??

  זו החתונה שבחרנו לנו , חתונה ריבונית, זכותינו וחובתנו לקבוע את אורך חיינו באופן עצמאי ובלתי תלוי.

  אנחנו גלית ואלעד. שנינו בפרק ב' בחיינו ויש לנו ביחד שישה ילדים, שלושה של אלעד ושלושה שלי.

  25/11/2016

 • הסיפור של יוכי ויוניהסיפור של יוכי ויוני

  למה בחרנו לא להתחתן ברבנות: כשיוני אישי הציע לי נישואין זה היה מהימים המאושרים בחיי, גם בחייו. חגגנו עם בני/ות משפחה וחברים/ות ורק אחרי כמה ימים התחלנו לחשוב על החתונה עצמה.

  לקח לנו זמן למצוא אולם, הייתי צריכה לחפש באינספור אתרים ומעצבים כדי למצוא את שמלת חלומותיי' אך על דבר אחד לא היינו צריכים להתלבט- אנחנו לא רוצים להתחתן ברבנות.

  18/11/2016

 • הסיפור של שחףהסיפור של שחף

  איזה כיף זה שב-1947 בן גוריון חתם על הסכם הסטטוס-קוו עם החבר'ה הדתיים שהיו פה בשביל להסדיר את כל הבלגן הזה שנקרא יחסי דת ומדינה. מה כבר היינו עושים בלי ההסכם הזה?

  ככל הנראה היינו עושים מה שכל אחד היה חושק לעשות, כל עוד זה קורה מבלי לפגוע איש ברעהו. אבל נו טוב, הטרנד של ההון הפוליטי על חשבון הפלורליזם והליברליזם איננו משהו שהמציאו רק לאחרונה.

  23/9/2016

 • מחקר חדו"ש: מספר הזוגות שאינם מתחתנים עלה ב-30%מחקר חדו"ש: מספר הזוגות שאינם מתחתנים עלה ב-30%

  בין 2012 ל-2014 עלה מספר הזוגות היהודיים המקיימים חיים משותפים בלי להינשא על פי ההלכה מ-65 אלף ל-84 אלף

  29/8/2016לתשומת ליבך: הינך מבקר באתר תוך שימוש בדפדפן מסוג אינטרנט אקספלורר בגירסה 6 או 7. זוהי גירסה מיושנת, לא בטוחה ואתר זה פועל בה באופן חלקי. לחווית גלישה מהירה, נעימה ובטוחה יותר - באתר זה ובכלל - מומלץ מאוד לשדרג לדפדפן מתקדם ובטוח יותר, כמו פיירפוקס, אופרה, ספארי, כרום, או גירסה עדכנית יותר של אינטרנט אקספלורר