מפת חופש הנישואין בעולם

עובדות, מספרים וסיפורים

 • הסיפור של שלמההסיפור של שלמה

  הנה שאלה: אם יוודע לנו שעסק כלשהו מפלה לרעה קבוצת בני אדם – לדוגמא כהי עור, מזרחים, ערבים, יהודים, או נניח ... נשים – האם נרצה לקנות ממנו משהו או לתמוך בו, באופן ישיר או עקיף? אז איך זה שחתונה ברבנות, המפלה נשים על כל צעד ושעל, זה דבר שפתאום מקובל על כולם?

  16/7/2017

 • כמה עולה להתחתן בישראל?כמה עולה להתחתן בישראל?

  אמנם אנחנו חיים במדינה מערבית ודמוקרטית, אבל בכל הקשור לנישואין ישראל נמצאת כמעט באותה שורה עם מדינות כמו לוב ואיראן. מה יכול לעשות זוג שאינו מעוניין או אינו יכול להתחתן ברבנות? כל התשובות כאן

  12/2/2017

 • ברית הזוגיות: 120 זוגות בשש שניםברית הזוגיות: 120 זוגות בשש שנים

  החוק המאפשר לחסרי דת להתחתן בישראל אושר ב-2010, אבל לפי נתונים שחשפה חדו"ש לחצי המפלגות החרדיות מנעו ממנו להפוך לצעד ראשון בדרך למיסוד הנישואים האזרחיים במדינה

  11/12/2016

 • הסיפור של גליתהסיפור של גלית

  זוכרים/ות שהיינו ילדים סיפרו לנו שאם בן שם לך טבעת, יש עדים מסביב והוא אומר לך: הרי את מקודשת לי .. זה מספיק בשביל להיות נשואים??

  זו החתונה שבחרנו לנו , חתונה ריבונית, זכותינו וחובתנו לקבוע את אורך חיינו באופן עצמאי ובלתי תלוי.

  אנחנו גלית ואלעד. שנינו בפרק ב' בחיינו ויש לנו ביחד שישה ילדים, שלושה של אלעד ושלושה שלי.

  25/11/2016

 • הסיפור של יוכי ויוניהסיפור של יוכי ויוני

  למה בחרנו לא להתחתן ברבנות: כשיוני אישי הציע לי נישואין זה היה מהימים המאושרים בחיי, גם בחייו. חגגנו עם בני/ות משפחה וחברים/ות ורק אחרי כמה ימים התחלנו לחשוב על החתונה עצמה.

  לקח לנו זמן למצוא אולם, הייתי צריכה לחפש באינספור אתרים ומעצבים כדי למצוא את שמלת חלומותיי' אך על דבר אחד לא היינו צריכים להתלבט- אנחנו לא רוצים להתחתן ברבנות.

  18/11/2016

 • הסיפור של שחףהסיפור של שחף

  איזה כיף זה שב-1947 בן גוריון חתם על הסכם הסטטוס-קוו עם החבר'ה הדתיים שהיו פה בשביל להסדיר את כל הבלגן הזה שנקרא יחסי דת ומדינה. מה כבר היינו עושים בלי ההסכם הזה?

  ככל הנראה היינו עושים מה שכל אחד היה חושק לעשות, כל עוד זה קורה מבלי לפגוע איש ברעהו. אבל נו טוב, הטרנד של ההון הפוליטי על חשבון הפלורליזם והליברליזם איננו משהו שהמציאו רק לאחרונה.

  23/9/2016

 • מחקר חדו"ש: מספר הזוגות שאינם מתחתנים עלה ב-30%מחקר חדו"ש: מספר הזוגות שאינם מתחתנים עלה ב-30%

  בין 2012 ל-2014 עלה מספר הזוגות היהודיים המקיימים חיים משותפים בלי להינשא על פי ההלכה מ-65 אלף ל-84 אלף

  29/8/2016

 • 666 אלף איש אינם יכולים להנשא בישראל666 אלף איש אינם יכולים להנשא בישראל

  חדו"ש הציגה את מצגת הנתונים על מצב חופש הנישואים בכנסת. מנכ"ל חדו"ש, הרב רגב: "לא רק שהמונופול של הרבנות אינו תורם לשמירת היהדות; הוא משניא את היהדות על הציבור הרחב וגורם לכך שהוא מזהה אותה עם קנאות חשוכה"

  12/1/2016לתשומת ליבך: הינך מבקר באתר תוך שימוש בדפדפן מסוג אינטרנט אקספלורר בגירסה 6 או 7. זוהי גירסה מיושנת, לא בטוחה ואתר זה פועל בה באופן חלקי. לחווית גלישה מהירה, נעימה ובטוחה יותר - באתר זה ובכלל - מומלץ מאוד לשדרג לדפדפן מתקדם ובטוח יותר, כמו פיירפוקס, אופרה, ספארי, כרום, או גירסה עדכנית יותר של אינטרנט אקספלורר