מפת חופש הנישואין בעולם

טבלת חופש הנישואין בעולם

מקרא:   0: מגבלות קשות   1: מגבלות חלקיות   2: חופש נישואין
  נישואים בין בני אותו מין   רישום זוגיות לבני אותו מין
מדינה יבשת דת עיקרית חופש הנישואין הערות מקור *
אוגנדה אפריקה נצרות קתולית 1 1 חופש נישואין פורמלי, אולם על פי דיווחים, קיימת תופעה של נישואי ילדים ואפלייה של נשים.  
אוזבקיסטן אסיה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואין פורמלי, אולם על פי דיווחים, קיימת תופעה של נישואי ילדים ונישואין בכפייה.  
אוסטריה  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
אוסטרליה  אוקיאניה נצרות פרוטסטנטית 2 2 חופש נישואין.  
אוקראינה אירופה נצרות אורתודוכסית 2 2 חופש נישואין, אולם בעיה של נישואי ילדים בקרב הצוענים.  
אורוגוואי  דרום אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
אזרבייג'ן אסיה איסלאם שיעי 1 1 חופש נישואים פורמלי, אולם על פי דיווחים יש גידול בהיקף הנישואים בגיל מוקדם כולל נערות רבות שהתחתנו בגילאי 14-15.  
איטליה  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
איי בהאמה צפון אמריקה נצרות פרוטסטנטית 2 2 חופש נישואין.  
איי מרשל אוקיאניה נצרות פרוטסטנטית 2 2 חופש נישואין.  
איי סיישל אפריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
איי שלמה אוקיאניה נצרות פרוטסטנטית 1 1 חופש נישואין פורמלי אולם תופעה של נישואים בגיל צעיר.  
אינדונזיה אסיה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה. אפליה כלפי נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים. על פי דיווחים קיימת תופעה של נישואי ילדים.  
איסלנד  אירופה נצרות לותרנית 2 2 חופש נישואין.  
איראן אסיה איסלאם שיעי 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות על נישואין בין-דתיים. החוק מאפשר נישואים לגברים מגיל 14 ולנשים מגיל 13. על פי דיווחים, נפוצה התופעה של נישואי ילדים באיזורים כפריים.  
אירלנד  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
אל סלבדור צפון אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
אלבניה אירופה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואין פורמלי, אולם על פי דיווחים כ-10% מהנשים נישאות לפני גיל 18 וקיימת תופעה של סחר בילדים למטרות נישואים.  
אלג׳יריה אפריקה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים.  
אנגולה אפריקה ילידי 1 1 חופש נישואין פורמלי, הגיל החוקי לנישואים עומד על 15 אולם קיימים דיווחים לפיהם באזורים הכפריים החוק לא נאכף וקיימת תופעה של נישואים אף בגיל צעיר יותר.  
אנדורה  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
אנטיגואה וברבודה צפון אמריקה נצרות פרוטסטנטית 2 2 חופש נישואין.  
אסטוניה  אירופה נצרות לותרנית 2 2 חופש נישואין.  
אפגניסטאן אסיה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים. בני דתות אחרות יכולים להתחתן כל עוד הם לא מצהירים בפומבי על אמונתם הלא מוסלמית.  
אקוואדור  דרום אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
ארגנטינה  דרום אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
אריתריאה אפריקה איסלאם סוני 0 0 המדינה מכירה בשלוש מערכות חוקי נישואין, כולל חוק מסורתי וחוקי השריעה. חוקי השריעה שולטים בחלק מאיזורי המדינה ועל פי דיווחים יש תופעה של נישואי ילדים.  
ארמניה אסיה נצרות ארמנית 2 2 חופש נישואיi עם העדפות מסוימות בחוק לכנסיה הארמנית.  
ארצות הברית  צפון אמריקה נצרות פרוטסטנטית 2 2 חופש נישואין.  
אתיופיה אפריקה נצרות אורתודוכסית 0 0 חופש נישואים פורמלי, אולם קיימים דיווחים על אפלייה מסויימת כלפי נשים ועל תופעה שכיחה של נישואים מוקדמים ונישואים בכפייה.  
בהוטן אסיה בודהיזם 1 1 אפליה מסויימת על רקע דת ולאום. לבהוטנים מותר להנשא עם זרים, רק אם הם בני הדת הבודהיסטית. בהוטני הנשוי לזר לא יוכל להנות מהטבות כלכליות שונות. פוליגמיה מותרת.  
בולגריה אירופה נצרות אורתודוכסית 2 2 חופש נישואין.  
בוליביה דרום אמריקה נצרות קתולית 1 1 חופש נישואים פורמלי, אולם על פי דיווחים קיימת תופעה של נישואי ילדים ללא התערבות מספקת של המדינה, החוק מאפשר נישואים לנשים מגיל 14.  
בוסניה והרצגובינה אירופה איסלאם סוני 2 2 חופש נישואין.  
בוצואנה אפריקה נצרות 1 1 המדינה מכירה בשלוש מערכות חוקים מקבילות לנישואין ששתיים מהן, המקובלות יותר באיזורים כפריים, מפלות נשים. הפוליגמיה חוקית אך אינה נפוצה.  
בורונדי אפריקה נצרות 1 1 חופש נישואים פורמלי, אולם על פי דיווחים כ-18% מהנשים הנשואות בגילאי 20-24 טענו שהיו מאורסות או נשואות לפני גיל 18.  
בורקינה פאסו אפריקה איסלאם סוני 0 0 חופש נישואים פורמלי, אולם באזורים הכפריים הנשים נחשבות לרכושו של הגבר. על פי דיווחים, כשליש מהנערותת בגילאי 15-19 היו נשואות ויש תופעה רחבה של נישואין בכפיה.  
בחריין אסיה איסלאם שיעי 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה, מה שמביא לאפליית נשים לרעה. נשים זקוקות להסכמת המשפחה לנישואין. לא מוסלמים יכולים להינשא באופן אזרחי.  
בלארוס אירופה נצרות אורתודוכסית מזרחית 2 2 חופש נישואין.  
בלגיה  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
בליז צפון אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
בנגלדש אסיה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואים פורמלי, אולם קיימים דיווחים על השאת נשים בכפייה בגיל צעיר.  
בנין אפריקה נצרות קתולית 1 1 חופש נישואין פורמלי. דיווחים על תופעה של נישואין בכפייה וחטיפת ילדים למטרות נישואים.  
ברבדוס צפון אמריקה נצרות פרוטסטנטית 2 2 חופש נישואין.  
ברוניי אסיה איסלאם סוני 0 0 חוקי השריעה חלים על המוסלמים המהווים שני שליש מהאוכלוסיה. איסור על נישואים בין מוסלמים לבין בני דתות אחרות.  
ברזיל  דרום אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
בריטניה  אירופה נצרות 2 2 חופש נישואין.  
גאבון אפריקה נצרות 2 2 חופש נישואין קיים בדרך כלל. על פי דיווחים, נישואי ילדים שהיו תופעה רחבה בעבר הופכים נדירים.  
גאורגיה אסיה נצרות אורתודוכסית 2 2 חופש נישואין. דיווחים נדירים על נישואין בכפייה באיזורים כפריים.  
גאנה אפריקה נצרות 0 0 קיימות שלוש מערכות חוקי נישואין מקבילות, נישואין אזרחיים, נישואין מסורתיים ונישואין לפי חוקי השריעה. על פי דיווחים בקרב המתחתנים במסגרת מסורתית ובמסגרת חוקי השריעה יש תופעה רחבה של נישואי קטינות, לעיתים בכפיה.  
גואטמלה צפון אמריקה נצרות קתולית 1 1 חופש נישואים פורמלי. הגיל החוקי לנישואים לגברים עומד על 16 ולנשים על 14. ישנן עדויות על נישואים בכפייה וחוסר רצון/יכולות של המדינה להילחם בתופעה.  
גיאנה דרום אמריקה נצרות פרוטסטנטית 1 1 חופש נישואים פורמלי, אולם על פי דיווחים קיימות תופעות של נישואי ילדים ונישואים בכפייה.  
גינאה אפריקה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואים פורמלי, אולם על פי דיווחים אין פיקוח מספיק על נישואי ילדים והמנהגים המסורתיים מאפשרים נישואים מגיל 14.  
גינאה המשוונית אפריקה נצרות 1 1 המדינה מכירה בחוקי נישואים מסורתיים שגורמים על פי דיווחים לאפליית נשים ולתופעה של נישואי ילדים ונישואין בכפיה.  
גינאה-ביסאו אפריקה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואים פורמלי, אולם על פי דיווחים קיימות תופעות של נישואי ילדים ונישואים בכפייה.  
גמביה אפריקה איסלאם סוני 1 1 קיימות ארבע מערכות חוקי נישואין מקבילות. רוב הנשים נישאות במסגרות חוקיות מסורתיות, אין גיל מינימום לנישואין ועל פי דיווחים יש תופעה של נישואין בכפיה.  
גרינלנד  צפון אמריקה נצרות פרוטסטנטית 2 2 חופש נישואין.  
גרמניה  אירופה נצרות קתולית/פרוטסטנטית 2 2 חופש נישואין.  
גרנדה צפון אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
ג׳יבוטי אפריקה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים. נישואים אזרחיים מותרים רק לתושבי חוץ שאינם מוסלמים.  
ג׳מייקה צפון אמריקה נצרות פרוטסטנטית 2 2 חופש נישואין.  
דומיניקה צפון אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
דנמרק  אירופה נצרות לותרנית 2 2 חופש נישואין.  
דרום אפריקה  אפריקה נצרות פרוטסטנטית 2 2 חופש נישואין, למרות הכרה בשלוש מערכות נישואין. תופעה מוגבלת של פוליגמיה.  
דרום סודאן אפריקה נצרות 1 1 חופש נישואים פורמלי, אולם דיווחים על תופעה של נישואי ילדים ונישואין בכפייה.  
האיטי צפון אמריקה נצרות קתולית 1 1 חופש נישואים פורמלי, אולם על פי דיווחים קיימות תופעות של נישואי ילדים ונישואים בכפייה. הגיל הרישמי לנישואין לנשים - 15.  
האיים המלדיביים אסיה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים.  
האמירויות הערביות המאוחדות אסיה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים. על פי דיווחים, נישואי ילדים מהווים בעיה רצינית.  
הודו אסיה הינדואיזם 1 1 חופש נישואין פורמלי אולם על פי דיווחים קיימת תופעה של נישואי ילדים, רבים מהם בכפיה וכן אפליה כנגד בני קסטת הטמאים.  
הוותיקן אירופה נצרות קתולית 0 0 רק קתולים רשאים להתחתן בוותיקן.  
הולנד  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
הונגריה  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
הונדורס צפון אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
הרפובליקה הדומיניקנית צפון אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין, אולם גיל המינימום לנישואין לנשים הוא 15.  
הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו אפריקה נצרות קתולית 0 0 חוקי הנישואין מפלים נשים לרעה. דיווחים על תופעה רחבה של מעשי אונס, אשר מונעים מנשים להתחתן לאחר מכן ועלתופעה של סחר בנשים למטרות נישואין.  
הרפובליקה המרכז אפריקאית אפריקה ילידי/נצרות 0 0 חופש נישואים פורמלי. אולם על פי דיווחים קייימת תופעה רחבה של נשים בגילאי 15-19 שהינן נשואות, גרושות או אלמנות. הפוליגמיה חוקית.  
הרפובליקה של קונגו אפריקה נצרות 1 1 דיווחים כי חוקי הנישואין המסורתיים וכן מנהגים מסורתיים מפלים כנגד נשים. הפוליגמיה מוכרת בחוק.  
הרשות הפלסטינית אסיה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אולם דיווחים על אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים.  
וייטנאם אסיה בודהיזם 1 1 חופש נישואין פורמלי, אולם על פי דיווחים, ישנם מקרים רבים של נישואין מסורתיים שמפלים נגד נשים וכן נישואי ילדים.  
ונואטו אוקיאניה נצרות פרוטסטנטית 1 1 חופש נישואים פורמלי, אולם על פי דיווחים קיימת תופעה של נישואי ילדים ואפליה מסוימת כלפי נשים.  
ונצואלה  דרום אמריקה נצרות קתולית 1 1 חופש נישואים פורמלי, אולם גיל המינימום לנישואין לנשים עומד על 14. בנוסף ישנו תיעוד של נשים אשר נאנסו ונאלצו להתחתן עם תוקפן.  
זימבבואה אפריקה סינקרטיזם (נצרות/ילידי) 1 1 חופש נישואים פורמלי, המדינה מכירה בשלוש מערכות חוקי נישואין, כולל נישואים מסורתיים בלתי רשומים. על פי דיווחים קיימת תופעה של נישואי ילדים, ביחוד באיזורים הכפריים.  
זמביה אפריקה נצרות 1 1 חופש נישואים פורמלי, המדינה מכירה בשתי מערכות חוקי נישואין, אזרחית ומסורתית. המסורתית מאפשרת נישואי ילדות, שעל פי דיווחים, רווחים ביחוד באיזורים הכפריים, וכן נישואים כפויים.  
חוף השנהב אפריקה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואים פורמלי. החוק אוסר על נישואי ילדים ואפליית נשים, אבל על פי דיווחים בשל מנהגים מסורתיים, מדובר בתופעות שכיחות.  
טג׳יקיסטן אסיה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואין פורמלי, אך על פי דיווחים יש תופעה מתרחבת של נישואי נערות שלא נרשמים וכן עליה בהיקף הפוליגמיה.  
טובלו אוקיאניה נצרות פרוטסטנטית 2 2 חופש נישואין.  
טוגו אפריקה נצרות 0 0 חופש נישואים פורמלי. אפלייה כלפי נשים בנישואים מסורתיים, דיווחים על נישואי נערות ופוליגמיה בהיקף של עשרות אחוזים.  
טורקיה אסיה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואין פורמלי, אולם על פי דיווחים קיימת בעיה של נישואי ילדים ונישואין בכפייה בייחוד באזורים כפריים.  
טורקמניסטן אסיה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואין פורמלי, אולם על פי דיווחים בכ-9% מהנישואים מוערבים קטינים.  
טייוואן אסיה בודהיזם/דאואיזם 2 2 חופש נישואין.  
טנזניה אפריקה נצרות (זנזיבר- איסלאם) 0 0 על פי דיווחים,תופעה רחבה של נישואים בגיל צעיר. בנוסף החוק מאפשר פוליגימיה.  
טרינידד וטובגו דרום אמריקה נצרות קתולית/פרוטסטנטית 1 1 חופש נישואין פורמלי אולם גיל המינימום לנישואין משתנה לפי דת המתחתנים, ויורד ל-12 כאשר הנישואין מתבצעים לפי חוקי השריעה.  
יוון  אירופה נצרות אורתודוכסית 2 2 חופש נישואין.  
יפן  אסיה שינטו/בודהיזם 2 2 חופש נישואין.  
ירדן אסיה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים.  
ישראל אסיה יהדות 0 0 אפשריים רק נישואים דתיים, עבור יהודים - רק נישואים על פי כללי הזרם האורתודוכסי. אין נישואים אזרחיים ואין אפשרות לנישואים בין-דתיים, אך נישואים אזרחיים מחו"ל נרשמים. 300 אלף איש המוגדרים חסרי דת אינם יכולים להתחתן במדינה.  
כווית אסיה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים.  
כף ורדה אפריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
לאוס אסיה בודהיזם 1 1 חופש נישואין פורמלי אולם על פי דיווחים קיימת תופעה של נישואי ילדות ופוליגמיה בייחוד באיזורים כפריים.  
לבנון אסיה איסלאם שיעי 0 0 נישואין וגירושין של המוסלמים נשלטים ע"י חוקי השריעה ושל דתות אחרות על ידי חוקי הדת שלהן; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים.  
לוב אפריקה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים.  
לוקסמבורג  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
לטביה אירופה נצרות לותרנית 2 2 חופש נישואין.  
ליבריה אפריקה נצרות 1 1 למדינה שתי מערכות חוקי נישואין מקבילות, אזרחי ומסורתי. על פי דייווחים, במסגרת החוק המסורתי יש תופעה של נישואי ילדות ואפליית נשים.  
ליטא אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
ליכטנשטיין  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
לסוטו אפריקה נצרות 1 1 למדינה שתי מערכות חוקי נישואין מקבילות, אזרחי ומסורתי. החוק המסורתי המפלה נשים לרעה.  
מאוריטניה אפריקה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואין פורמלי אולם ישנם לחצים חברתיים נגד נישואין בין בני מעמדות שונים ואפליה נגד נשים מכוח חוקי השריעה.  
מאוריציוס אפריקה הינדואיזם 2 2 חופש נישואין.  
מאלי אפריקה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואין פורמלי אולם על פי דיווחים מנהגים מסורתיים, הזוכים לגיבוי חוקי, מפלים נשים לרעה ומאפשרים פוליגמיה.  
מדגסקר אפריקה ילידי 1 1 חופש נישואין פורמלי. אולם קיימת אפלייה כלפי נשים הנשואות לפי החוק המסורתי. בנוסף פוליגמיה מותרת על פי חוק.  
מוזמביק אפריקה נצרות קתולית 1 1 חופש נישואין פורמלי אולם הכרת החוק בצורות נישואים דתיות ומסורתיות יוצרת אפליה כלפי נשים.  
מולדובה אירופה נצרות אורתודוכסית מזרחית 2 2 חופש נישואין.  
מונגוליה אסיה בודהיזם 2 2 חופש נישואין.  
מונטנגרו אירופה נצרות אורתודוכסית 2 2 חופש נישואין.  
מונקו אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
מזרח טימור אסיה נצרות קתולית 1 1 חופש נישואים פורמלי. אולם הגיל המוכר בחוק לנישואין לנשים הוא 15. דיווחים כי לעיתים קרובות נהוג לבחור לאישה את הבעל כבר עם לידתה.  
מיאנמר אסיה בודהיזם 1 1 חופש נישואין פורמלי אולם גיל הנישואין המינימלי לנשים הוא 14 והפוליגמיה מותרת, גם אם אינה נפוצה.   
מיקרונזיה אוקיאניה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
מלאווי אפריקה נצרות 1 1 החוק מאפשר נישואים לפי חוקים מסורתיים המפלים נשים לרעה ועל פי דיווחים, רוב הנישואים נעשים לפי חוקים אלה.  
מלזיה אסיה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים.  
מלטה  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
מצרים אפריקה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין של מוסלמים נשלטים ע"י חוקי השריעה ושל דתות אחרות ע"י חוקי הדת שלהן; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים.  
מקדוניה אירופה נצרות מקדונית אורתודוכסית 2 2 חופש נישואין.  
מקסיקו  צפון אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
מרוקו אפריקה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים.  
נורווגיה  אירופה נצרות לותרנית 2 2 חופש נישואין.  
ניגריה אפריקה איסלאם סוני 0 0 המדינה מכירה בשלוש מערכות נישואין: אזרחית, מסורתית ודתית (מוסלמית או נוצרית), מה שיוצר אפליה כנגד נשים והכרה בפוליגמיה. על פי דיווחים, 73% מהנשים באיזור הצפון שבו אוכלוסיה מוסלמית גדולה נישאו מתחת לגיל 18.  
ניו זילנד  אוקיאניה נצרות פרוטסטנטית 2 2 חופש נישואין.  
ניז׳ר אפריקה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואין פורמלי. אולם דיווחים על אפלייה כלפי נשים הנשואות לפי החוק המסורתי. הגיל החוקי לנישואים לבנות עומד על 15 אולם יש תיעוד על נערות שנישאו בגיל צעיר יותר.  
ניקרגואה צפון אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
נמיביה אפריקה נצרות 1 1 חופש נישואין פורמלי, אולם עדין קיימים נישואים מסורתיים וכן פוליגמיה מותרת.  
נפאל אסיה הינדואיזם 1 1 חופש נישואין פורמלי, אולם קיימות הגבלות על נישואים בין קסטות שונות.  
סאו טומה ופרינסיפה אפריקה נצרות קתולית 1 1 חופש נישואין פורמלי אולם על פי דיווחים רק 3% מהנשים נשואות באופן רישמי מה שיוצר פגיעה בזכויותיהן.  
סודאן אפריקה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים, החוק הסודני מאפשר נישואים אזרחיים לאוכלוסייה הלא מוסלמית , אך לא עם מוסלמים.  
סווזילנד אפריקה ציונות (נצרות/ילידי) 1 1 חופש נישואים פורמלי. אולם על פי דיווחים קיימת תופעה של נישואי ילדים ופוליגמיה בקרב האוכלוסייה הנישאת בנישואים מסורתיים.  
סומאלילנד אפריקה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפליה קשה נגד נשים.  
סומליה אפריקה איסלאם סוני 0 0 נישואים נערכים בהתאם לחוקי האיסלאם בנוסח ההלכה ההשאפעית; נישואים אזרחיים לא מוכרים. בנוסף דיווחים על תופעה של נישואי ילדים ונישואים בכפייה.  
סוריה אסיה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים; האוכלוסייה הלא מוסלמית רשאית להתחתן בנישואים דתיים בלבד.  
סורינאם דרום אמריקה נצרות 1 1 חופש נישואים פורמלי; קיימות שתי מערכות נישואים. דתית (הינדו ומוסלמית) ואזרחית. על פי דיווחים, בקרב הנישאים באופן דתי קיימת תופעה של נישואי ילדים.  
סיירה לאונה אפריקה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואין פורמלי אולם בשל ההכרה בנישואים מסורתיים קייימת, על פי דיווחים תופעה של נישואי ילדים ונישואין בכפיה.  
סין אסיה אין (אתאיסטית באופן רשמי) 2 2 חופש נישואין.  
סינגפור אסיה בודהיזם 2 2 חופש נישואין.  
סלובניה  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
סלובקיה אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
סן מרינו אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
סנגל אפריקה איסלאם סוני 1 1 חופש נישואין פורמלי, אבל לחוקי הנישואין המסורתיים עדיין השפעה גדולה והפוליגמיה מותרת. דיווחים על תופעה רחבה של נישואי ילדות בניגוד לחוק. איזורים מסויימים נשלטים על ידי חוקי השריעה.  
ספרד  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
סרביה אירופה נצרות אורתודוכסית 2 2 חופש נישואין.  
סרי לנקה אסיה בודהיזם 1 1 חופש נישואין פורמלי, אולם דיווחים על תופעה של נישואי ילדות בייחוד בקרב המוסלמים. מוסלמים אינם יכולים להנשא בנישואין אזרחיים.  
עומאן אסיה איסלאם אבאדי 0 0 נישואין וגירושין נשלטים על ידי חוקי השריעה. על פי דיווחים, תופעה רחבה של נישואי ילדים. לאוכלוסייה הלא מוסלמית ניתנת האפשרות להתחתן בנישואים דתיים או אזרחיים.  
עיראק אסיה איסלאם שיעי 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפליה כלפי נשים והגבלות על נישואין בין-דתיים.  
ערב הסעודית אסיה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים. אין גיל מינימום לנישואין.  
פולין אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
פורטוגל  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
פיג׳י אוקיאניה נצרות פרוטסטנטית 1 1 חופש נישואים פורמלי, אולם על פי דיווחים קיימת תופעה של נישואי ילדים באזורים הכפריים.  
פיליפינים אסיה נצרות קתולית 1 1 חופש נישואים פורמלי; אולם האוכלוסייה המוסלמית הקטנה נשלטת ע''י חוק השריעה. דיווחים על תופעה של נישואי נערות ונישואים בכפייה בייחוד בקרב האוכלוסיה המוסלמית.  
פינלנד  אירופה נצרות לותרנית 2 2 חופש נישואין.  
פלאו אוקיאניה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
פנמה צפון אמריקה נצרות קתולית 1 1 חופש נישואין, אולם גיל המינימום לנישואין לנשים עומד על 14. על פי דיווחים כחמישית מהנשים נישאות לפני גיל 19.  
פפואה גינאה החדשה אוקיאניה נצרות פרוטסטנטית 0 0 מערכת כפולה של נישואים אזרחיים ומסורתיים. תופעות מתרחבות של נישואי ילדות ושל פוליגמיה.  
פקיסטן אסיה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים ונישואים של בני דתות אחרות.  
פרגוואי דרום אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין. דיווחים על ירידה בתופעה של נישואי נערות.  
פרו דרום אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
צרפת  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
צ׳אד אפריקה איסלאם סוני 0 0 חופש נישואים פורמלי, הגיל החוקי לאירוסין הוא 11. דיווחים על תופעות נפוצות של נישואים בכפייה וסחר בנשים למטרות נישואין.  
צ׳ילה  דרום אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
צ׳כיה  אירופה נצרות קתולית (הרוב לא משויך) 2 2 חופש נישואין.  
קובה צפון אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
קולומביה  דרום אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
קומורוס אפריקה איסלאם סוני 0 0 השפעה גדולה של השריעה על חוקי הנישואים. הגיל החוקי לנישואין: 15 לבנים ו-14 לבנות. דיווחים על תופעה של נישואי ילדים ונישואין בכפיה בקרב האוכלוסייה המוסלמית.  
קוסובו אירופה איסלאם סוני 2 2 חופש נישואין.  
קוסטה ריקה צפון אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין, העדפה מסוימת כלפי הכנסיה הקתולית.  
קוריאה הדרומית אסיה נצרות 2 2 חופש נישואין.  
קוריאה הצפונית אסיה אין (אתאיסטית באופן רשמי) 0 0 לא קיים חופש נישואין. המדינה מאשרת נישואין רק לבני אותו מעמד חברתי.  
קזחסטן אסיה איסלאם סוני 2 2 חופש נישואין.  
קטאר אסיה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים הדרך היחידה לאוכלוסייה הלא מוסלמית להתחתן במדינה הינו טקס דתי נוצרי.  
קירגיזסטן אסיה איסלאם סוני 1 1 חופש נישאין פורמלי, אולם על פי דיווחים קיימת תופעה של חטיפת נשים וילדות.  
קיריבטי אוקיאניה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
קלדוניה החדשה אוקיאניה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
קמבודיה אסיה בודהיזם 2 2 חופש נישואין.  
קמרון אפריקה ילידי/נצרות 0 0 חופש נישואים פורמלי, הגיל החוקי לנישואין לנשים הוא 15. אולם על פי דיווחים בצפון המדינה נישואין בגיל צעיר יותר הינם תופעה נפוצה וקיימת תופעה של ילדות שנשלחות לנישואים עם גברים שלהם נשים רבות.  
קנדה  צפון אמריקה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
קניה אפריקה נצרות פרוטסטנטית 0 0 קיימת אפשרות חוקית לערוך נישואין על פי חוקים מסורתיים וחוקי האסלאם המפלים נשים לרעה. כרבע מהנשים נישאות כשהן ילדות.  
קפריסין  אירופה נצרות אורתודוכסית 2 2 חופש נישואין.  
קרואטיה  אירופה נצרות קתולית 2 2 חופש נישואין.  
רואנדה אפריקה נצרות קתולית 1 1 חופש נישואין פורמלי. אולם רוב הנישואין לא נרשמים בשל גיל המינימום הגבוה יחסי לנישואין (21) והאיסור על פוליגמיה.  
רומניה אירופה נצרות אורתודוכסית מזרחית 2 2 חופש נישואין.  
רוסיה אירופה נצרות אורתודוכסית 2 2 חופש נישואין.  
שוודיה  אירופה נצרות לותרנית 2 2 חופש נישואין.  
שווייץ  אירופה נצרות קתולית 1 1 חופש נישואין.  
תאילנד אסיה בודהיזם 2 2 חופש נישואין, אך חוקי הנישואין מפלים נשים לרעה.  
תוניסיה אפריקה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה; אפלייה קשה נגד נשים והגבלות לגבי נישואין בין-דתיים.  
תימן אסיה איסלאם סוני 0 0 נישואין וגירושין נשלטים ע"י חוקי השריעה. אפלייה קשה נגד נשים (שתיקה יכולה להחשב להסכמה לנישואין). על פי דיווחים יש תופעה רחבה של נישואי ילדות, כולל לאנשים מבוגרים מהן בהרבה. הגבלות לגבי נישואין בין-דתיים.  


לתשומת ליבך: הינך מבקר באתר תוך שימוש בדפדפן מסוג אינטרנט אקספלורר בגירסה 6 או 7. זוהי גירסה מיושנת, לא בטוחה ואתר זה פועל בה באופן חלקי. לחווית גלישה מהירה, נעימה ובטוחה יותר - באתר זה ובכלל - מומלץ מאוד לשדרג לדפדפן מתקדם ובטוח יותר, כמו פיירפוקס, אופרה, ספארי, כרום, או גירסה עדכנית יותר של אינטרנט אקספלורר