מפת חופש הנישואין בעולם

עובדות, מספרים וסיפורים

 • אם תרצו, נישואין אזרחיים יהיו ממחר!אם תרצו, נישואין אזרחיים יהיו ממחר!

  גם אם לא ניתן כרגע לאשר נישואים אזרחיים בחקיקה, ניתן לקדם את האפשרות הזו ולהקל על זוגות רבים שאינם יכולים להינשא בישראל. זה תלוי רק ברצון הטוב של נבחרי הציבור

  השר לשירותי דת, מתן כהנא, ביטא לאחרונה תמיכה בהנהגת נישואין מחוץ לרבנות בישראל, ובשבוע שעבר הכריז בראיון שאינו רואה סיבה מדוע אלפי זוגות ישראלים יצטרכו לצאת לקפריסין כדי להינשא, ולא יוכלו להינשא בשגרירות קפריסין בתל אביב. גם מפלגות אחרות בקואליציה, דוגמת יש עתיד, ישראל ביתנו, העבודה ומרצ, הכריזו בעבר על תמיכתן בהנהגת נישואים אזרחיים בישראל.

  15/11/2021

 • הסיפור של מריה ותומאס - אחד מזוגות העותרים בעתירה שהגשנו בנושא " נישואי יוטה" הסיפור של מריה ותומאס - אחד מזוגות העותרים בעתירה שהגשנו בנושא " נישואי יוטה"

  אחד מזוגות העותרים שהצטרף לעתירתה שלנו בנושא "נישואי יוטה" הוא מריה ותומאס. בראיון לאתר mako הם מסבירים מדוע ההחלטה לא להכיר בנישואים אלה בישראל גרמה להם לפגיעה בקריירה ואילצה אותם לעזוב את הארץ.

  4/8/2021

 • הכישלון של ברית הזוגיות: 4 זוגות נרשמו השנה, רק זוג אחד בשנה שעברההכישלון של ברית הזוגיות: 4 זוגות נרשמו השנה, רק זוג אחד בשנה שעברה

  במלאת 9 שנים לחוק ברית הזוגיות, שחוקקה הכנסת בשנת 2010, ניתן לקבוע שהוא מהווה כישלון נחרץ. החוק, המאפשר  לבני זוג ששניהם חסרי דת לרשום את זוגיותם, מציג מציאות מביכה: 132 זוגות בלבד נרשמו במהלך השנים, ובארבע השנים האחרונות – 3 זוגות בממוצע בשנה בלבד.  מנכ"ל חדו"ש הרב רגב: "החוק התברר כבלון נפוח וחסר חיים".

  מערכת הבחירות האחרונה עסקה רבות בנושאי דת ומדינה. בין הדרישות הבולטות  שעלו מהציבור ובאו לידי ביטוי במצעי המפלגות הייתה דרישה להנהיג בישראל נישואים אזרחיים, ומנגד דרישה של מפלגות אחרות לחזק ולעגן את מונופול הרבנות על נישואין וגירושים.

  3/12/2019

 • סרטון חופש נישואין סרטון חופש נישואין

  למעלה מ 600,000 ישראלים אינם יכולים להינשא בארץ, על מיליונים כופה המדינה להינשא ברבנות בניגוד לרצונם.

  אם אתם רוצים להבין את היקפו וחשיבותו של אתגר חופש הנישואין בישראל, צפו בסרטון שלנו "תנו להתחתן בארץ הזאת". האזינו וראו את הזוגות, המומחים, הסלבריטאים והנתונים.

  אנו מזמינים אתכם לחתום על הקריאה למנהיגי המפלגות האזרחיות בישראל לקדם חופש נישואין כמו בכל שאר הדמוקרטיות הנאורות בעולם - https://bit.ly/2MxNLfB

  30/6/2019

 • הסיפור של שלומי וליאורהסיפור של שלומי וליאור

  כשפגשתי את ליאור, בת הזוג השלי, לא ידענו הרבה על מוסד הרבנות ובכלל על הדרכים להינשא במדינת ישראל. לאחר שעברתי קורס בדיני משפחה במסגרת התואר שלי במשפטים - החלטנו באופן חד משמעי שאנחנו לא נכבד את מוסד הרבנות בחתימתנו. כן, הדבר גרם להרמת מספר גבות ואפילו להפעלת לחצים קלים, אבל בסופו של דבר, בתמיכת רוב המשפחה שלנו, עמדנו בפרץ וערכנו חופה מדהימה שכתבנו בעצמנו, חופה שמשלבת בין חדש לישן, בין המסורת לבין הערכים שלנו - בדיוק כפי שרצינו ולשביעות רצון חלק גדול מהמשפחות.

  15/10/2017

 • הסיפור של עדיהסיפור של עדי

  לי היה ברור, עוד הרבה לפני שפגשתי את בחיר ליבי, שברבנות אני לא מתחתנת. כל שלב בתהליך הזה היה נראה בעיני משפיל לחלוטין - השקרים שצריך לספר לרבנים לגבי אורח החיים החילוני שלנו, הטבילה במקווה בעירום מול אישה זרה, החתימה על שטר הקניין (הכתובה) בו אבי ובן זוגי מחליטים בכמה כסף הם סוחרים בי, ולבסוף, טקס החתונה כשפניי מכוסות והשפתיים סגורות, שחלילה לא אומר מילה. חתונה היא בעיני טקס של איחוד, של אהבה אמיתית, מכבדת ושוויונית, ובחרתי בן זוג שחולק איתי את אותן האמונות. הוא מכבד ומעריך אותי כאדם השווה לו, ולכן אינו מסכים שארגיש מושפלת בשום יום בחיי, וגם לא ביום החתונה שלי.

  15/10/2017

 • הסיפור של שלמההסיפור של שלמה

  הנה שאלה: אם יוודע לנו שעסק כלשהו מפלה לרעה קבוצת בני אדם – לדוגמא כהי עור, מזרחים, ערבים, יהודים, או נניח ... נשים – האם נרצה לקנות ממנו משהו או לתמוך בו, באופן ישיר או עקיף? אז איך זה שחתונה ברבנות, המפלה נשים על כל צעד ושעל, זה דבר שפתאום מקובל על כולם?

  16/7/2017

 • כמה עולה להתחתן בישראל?כמה עולה להתחתן בישראל?

  אמנם אנחנו חיים במדינה מערבית ודמוקרטית, אבל בכל הקשור לנישואין ישראל נמצאת כמעט באותה שורה עם מדינות כמו לוב ואיראן. מה יכול לעשות זוג שאינו מעוניין או אינו יכול להתחתן ברבנות? כל התשובות כאן

  12/2/2017

 • ברית הזוגיות: 120 זוגות בשש שניםברית הזוגיות: 120 זוגות בשש שנים

  החוק המאפשר לחסרי דת להתחתן בישראל אושר ב-2010, אבל לפי נתונים שחשפה חדו"ש לחצי המפלגות החרדיות מנעו ממנו להפוך לצעד ראשון בדרך למיסוד הנישואים האזרחיים במדינה

  11/12/2016

 • הסיפור של גליתהסיפור של גלית

  זוכרים/ות שהיינו ילדים סיפרו לנו שאם בן שם לך טבעת, יש עדים מסביב והוא אומר לך: הרי את מקודשת לי .. זה מספיק בשביל להיות נשואים??

  זו החתונה שבחרנו לנו , חתונה ריבונית, זכותינו וחובתנו לקבוע את אורך חיינו באופן עצמאי ובלתי תלוי.

  אנחנו גלית ואלעד. שנינו בפרק ב' בחיינו ויש לנו ביחד שישה ילדים, שלושה של אלעד ושלושה שלי.

  25/11/2016לתשומת ליבך: הינך מבקר באתר תוך שימוש בדפדפן מסוג אינטרנט אקספלורר בגירסה 6 או 7. זוהי גירסה מיושנת, לא בטוחה ואתר זה פועל בה באופן חלקי. לחווית גלישה מהירה, נעימה ובטוחה יותר - באתר זה ובכלל - מומלץ מאוד לשדרג לדפדפן מתקדם ובטוח יותר, כמו פיירפוקס, אופרה, ספארי, כרום, או גירסה עדכנית יותר של אינטרנט אקספלורר