מפת חופש הנישואין בעולם

תמיכת שיא בחופש בחירה בנישואין!

7/5/2019

70% מהציבור היהודי הבוגר רוצים שמדינת ישראל תכיר בכל סוגי הנישואים, כולל נישואים אזרחיים, רפורמים וקונסרבטיבים. רוב הציבור מעדיף אלטרנטיבה לנישואין ברבנות!

 

נמשכת עליה עקבית באחוז התמיכה בהכרה בחופש בחירה בנישואין בישראל וכבר כיום מביע רוב הציבור היהודי הבוגר העדפה להינשא מחוץ לרבנות הראשית. 

מתוך סקר מיוחד לרגל ט"ו באב שערך מכון סמית עבור חדו"ש – חופש דת ושוויון,  אחוז התמיכה בהכרה שווה בכל אפשרויות הנישואין גדל מדי שנה, מאז שנת ההקמה של חדו"ש ב-2009, מ53% ועד ל-70% כיום.
 

בסקר נבדקו גם העדפות הנישואין של הציבור היהודי כבר כיום, כאשר האלטרנטיבות עדיין אינן מוכרות באופן שווה על פי החוק, וזוגות הבוחרים בהן הם במעמד של "ידועים בציבור" הזכאים רק באופן חלקי לזכויות והחובות של זוגות נשואים. בשאלה נכללה גם התייחסות לתופעה מתרחבת של נישואין אורתודוכסים מחוץ לרבנות הראשית. רק 33% השיבו כי אינם מעוניינים כיום באלטרנטיבה לנישואין ברבנות הראשית!  השאר  התפלגו כדלהלן: 18% - מעדיפים כבר עתה טקס אורתודוכסי מחוץ לרבנות הממוסדת [!], 27% - טקס חילוני, 14% טקס רפורמי או קונסרבטיבי, 8% - חיים משותפים ללא נישואין.לתשומת ליבך: הינך מבקר באתר תוך שימוש בדפדפן מסוג אינטרנט אקספלורר בגירסה 6 או 7. זוהי גירסה מיושנת, לא בטוחה ואתר זה פועל בה באופן חלקי. לחווית גלישה מהירה, נעימה ובטוחה יותר - באתר זה ובכלל - מומלץ מאוד לשדרג לדפדפן מתקדם ובטוח יותר, כמו פיירפוקס, אופרה, ספארי, כרום, או גירסה עדכנית יותר של אינטרנט אקספלורר