מפת חופש הנישואין בעולם

78% תמיכה בנישואים או ברישום זוגיות לבני אותו המין

27/6/2019

78% מהציבור היהודי הבוגר בישראל בדעה שיש לאפשר לזוגות בני אותו מין נישואים (55%) או רישום זוגיות (23%). כך עולה מסקר שערך מכון סמית בהזמנתה של עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון לקראת מצעד הגאווה בירושלים שיתקיים ב6 ביוני 2019.

נוסח שאלת הסקר היה: "האם לדעתך יש לאפשר לזוגות בני אותו מין נישואים או רישום זוגיות בישראל? (רישום זוגיות אינו נישואים, אבל הוא מקנה זכויות וחובות דומות לנישואין)". כאמור, 78% מהמשיבים ענו בחיוב. רק 22% ענו שאין לאפשר לזוגות להט"בים למסד את הזוגיות שלהם בישראל. בין החילונים, 93% תומכים במיסוד של זוגיות חד מינית ובין הדתיים – 54%. גם בין העולים מחבר המדינות, שנחשבים שמרנים בנושאי יחסים להט"ביים, קיימת תמיכה של 88%.

שאלה נוספת שנשאלה בסקר היתה: "בהנחה שיונהגו בארץ נישואים או רישום זוגיות לבני אותו מין, האם לדעתך זוגות כאלה צריכים ליהנות מכל הזכויות של זוג נשוי המורכב מגבר ואשה?" על פי הממצאים, 73% מהציבור סבורים שבמקרה כזה יש להעניק את כל (62%) או רוב (11%) הזכויות. רק 8% סבורים שיש לקבוע מערכת נפרדת, שתעניק לזכויות להט"בים הרבה פחות זכויות ו-19% סבורים שאסור להנהיג נישואים או רישום זוגיות לבני אותו המין.

הסקר נערך באמצעות הטלפון ב-4 ביוני 2019 בקרב מדגם מייצג של 500 איש מקרב האוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל (גילאי 18 ומעלה). טעות הדגימה – ±4.5%.

לכתבה בשהתפרסמה ב- Ynet -לחצו כאן לתשומת ליבך: הינך מבקר באתר תוך שימוש בדפדפן מסוג אינטרנט אקספלורר בגירסה 6 או 7. זוהי גירסה מיושנת, לא בטוחה ואתר זה פועל בה באופן חלקי. לחווית גלישה מהירה, נעימה ובטוחה יותר - באתר זה ובכלל - מומלץ מאוד לשדרג לדפדפן מתקדם ובטוח יותר, כמו פיירפוקס, אופרה, ספארי, כרום, או גירסה עדכנית יותר של אינטרנט אקספלורר