מפת חופש הנישואין בעולם

רוב הציבור תומך בהכרת המדינה בנישואין של בני אותו המין

4/8/2021

צילום: מאגר שתיל סטוק צילום : גיא פרנקוביץ'

 

73% מהציבור היהודי הבוגר בישראל בדעה שיש לאפשר לזוגות בני אותו מין נישואין (54%) או רישום זוגיות (19%). כך עולה מסקר שערך מכון סמית עבור עמותת חדו"ש - לחופש דת ושוויון והבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות לקראת מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים שיתקיים ביום חמישי, 3.6.2021.

נוסח שאלת הסקר היה: "האם לדעתך יש לאפשר לזוגות בני אותו מין נישואין או רישום זוגיות בישראל? (רישום זוגיות אינו נישואים אבל מקנה זכויות וחובות דומות לנישואין)".
כאמור 73% מהמשיבים ענו בחיוב. רק 27% ענו שאין לאפשר לזוגות בני אותו המין לזכות בהכרת המדינה לזוגיות שלהם בישראל. בין החילונים 93% תומכים ואף בין הדתיים קיימת תמיכה לא מבוטלת - 39%. גם בין העולים מחבר העמים, שהחזיקו בעבר בעמדות שמרניות בנושאי יחסים להט"ביים, קיימת כיום תמיכה של 87%.

תמיכת הציבור היהודי הבוגר בהכרת המדינה בזוגיות של בני אותו המין ניכרת בקרב מצביעי מפלגות הימין והשמאל כאחד. כך למשל 70% מקרב מצביעי הליכוד, 85% ממצביעי כחול לבן, 65% ממצביעי ימינה, 100% ממצביעי העבודה ו97% ממצביעי תקווה חדשה תומכים בכך.

שאלה נוספת שנשאלה בסקר היתה: "האם לדעתך זוגות בני אותו מין המנהלים חיי משפחה משותפים צריכים לקבל את כל הזכויות שמקבלים זוגות אחרים, כמו למשל הזכות לפונדקאות בישראל במקום הצורך להוציא מאות אלפי דולרים על הבאת ילד לעולם באמצעות פונדקאות בחו"ל?"

על פי הממצאים 74% מהציבור היהודי הבוגר בדעה כי זוגות בני אותו מין צריכים לקבל את כל הזכויות שמקבלים זוגות אחרים. רק 26% טוענים כי הם לא צריכים לקבל אותן. כלומר כמעט 3 מכל 4 מהנשאלים תומכים בכך  שזוגות בני אותו מין יקבלו  את כל הזכויות שמקבלים זוגות אחרים.

לכתבה המלאה במעריב לתשומת ליבך: הינך מבקר באתר תוך שימוש בדפדפן מסוג אינטרנט אקספלורר בגירסה 6 או 7. זוהי גירסה מיושנת, לא בטוחה ואתר זה פועל בה באופן חלקי. לחווית גלישה מהירה, נעימה ובטוחה יותר - באתר זה ובכלל - מומלץ מאוד לשדרג לדפדפן מתקדם ובטוח יותר, כמו פיירפוקס, אופרה, ספארי, כרום, או גירסה עדכנית יותר של אינטרנט אקספלורר