מפת חופש הנישואין בעולם

נתוני תמיכת מצביעי המפלגות בנוגע להכרה בכל סוגי הנישואין בישראל

20/5/2019

66% מהציבור היהודי בישראל תומך שישראל תכיר בכל סוגי הנישואים, כולל נישואים קונסרבטיביים, רפורמיים או אזרחים.

כך עולה מסקר שערך מכון סמית עבור עמותת חדו"ש – לחופש דת ושווין לקראת ל"ג בעומר הנחשב לחג הנישואין ולפתיחת עונת החתונות, ופתיחת קמפיין "תנו להתחתן בארץ הזאת".

 

מה שבולט במיוחד בממצאים הוא שהתמיכה הרחבה קיימת בכל המפלגות האזרחיות בישראל, כולל הליכוד. 61% ממצביעי הליכוד הביעו תמיכתם, וכך גם 95% ממצביעי ישראל ביתנו ו-84% ממצביעי כולנו. אף בקרב מצביעי מפלגות האופוזיציה יש תמיכה חד משמעית וחזקה: 96% ממצביעי כחול לבן, 100% ממצביעי העבודה ומרצ. גם בקרב הציבור הדתי/דתי לאומי יש תמיכה של 23%, וברור כי יש גרעין משמעותי בציבור זה התומך ב"חייה ותן לחיות", ובעקרון היסוד של חופש דת ושוויון.

 

הסקר נערך על ידי מכון סמית בסקר טלפוני שבוצע בין התאריכים 14-15 במאי 2019 בקרב 600 איש/ה כמגדם מייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל (גילאי 18 ומעלה). טעות הדגימה – ±4%.לתשומת ליבך: הינך מבקר באתר תוך שימוש בדפדפן מסוג אינטרנט אקספלורר בגירסה 6 או 7. זוהי גירסה מיושנת, לא בטוחה ואתר זה פועל בה באופן חלקי. לחווית גלישה מהירה, נעימה ובטוחה יותר - באתר זה ובכלל - מומלץ מאוד לשדרג לדפדפן מתקדם ובטוח יותר, כמו פיירפוקס, אופרה, ספארי, כרום, או גירסה עדכנית יותר של אינטרנט אקספלורר